Hüvelyflóra és bél mikrobiom: ki gondolná, hogy van összefüggés, mi ez az egész, kérdezheted olvasóként. Jogosan. Az talán már eléggé elterjedt, hogy a hüvelyflóra és a gombás fertőzés megjelenése összefügg, de mi köze ennek a bélrendszerhez? Sokkal több, mint gondolnánk.

Már jópár éve zajlanak a bél mikrobiommal kapcsolatos kutatások, bebizonyosodott, hogy mindenkinek saját, egyedi baktériumflórája van, ami a hormonjainktól kezdve az idegrendszerig, az egész szervezetünket befolyásolják. Miért lenne kivétel ez alól a hüvelyflóránk?

3 módon függ össze a hüvelyflóra és a bél mikrobiom

 a kórokozók a bélrendszerben kezdnek elszaporodni, innen pedig könnyen átjutnak a hüvelybe

a felborult bélflóra általánosságban gyulladásos folyamatokat indíthat el a szervezetben, ez alól a hüvelyflóra sem kivétel

a bél mikrobiom változásai a hormonjainkra is hatnak, befolyásolhatják például az ösztrogénszintet, ami felboríthatja a hüvelyflórát.

Ma már tudjuk: a kórokozók a bélből jutnak el a hüvelyflórába

A bél mikrobiomban nagyon könnyen elszaporodhatnak a kórokozók, és a hüvelybe jutva tüneteket okozhatnak, például Candida-fertőzést (az E.coli és a Prevotella is gyakoriak). Optimális esetben a bélben jelen lévő, jótékony Lactobacillusok száma ugyanannyi, vagy megközelítheti a hüvelyflórában élő Lactobacillusok mennyiségét. És bámm! Ekkor nagy a valószínűsége, hogy minden rendben lesz a hüvelyflóra háza táján is.

Hüvelyflóra: működhet a szájon át szedhető probiotikum? Mi a megoldás?

Egyre növekvő számú kutatás áll rendelkezésünkre, kiderült, hogy a jótékony Lactobacillus paracasei magas csíraszámban, szájon át szedve képes megtelepedni a bélrendszerben és átjutni, elszaporodni a hüvelyflórában. 

Az URIFECT 12 milliárdot tartalmaz belőle tasakonként, ez a legtöbb kereskedni forgalomban kapható készítmény sokszorosa.

Kiegyensúlyozott bélflóra, boldog hüvelyflóra

Ha a bél mikrobiom renden van, például optimális mennyiségben vannak jelen E. coli baktériumok, akkor a fentiekből logikusan következik, hogy nincs esélyük átjutni és elszaporodni a hüvelyflóra környezetében sem. 

Antibiotikumhasználat alatt a bél mikrobiom és a hüvelyflóra is sérül, könnyebben elszaporodnak a kórokozók, így a hüvelygomba kialakulásának esélye is jóval magasabb. Az antibiotikum mellé mindenképp alkalmazz magas csíraszámú probiotikumot, például VSL#Balance-ot, de figyelj rá, hogy a kettő bevétele között két óra elteljen, különben gátolhatják egymás hatását. 

Meg kell még említeni az ösztrogénszint változását is, ami szintén összefügg a bél mikrobiommal, így a hüvelyflóra egyensúlyával is. A ciklus, és általában a női lét (várandósság,menopauza) alatt folyamatosan változik a szintje, ez pedig befolyásolja a hüvely savas ph-jáért felelős Lactobacilliusok szintjét – ezért tapasztalhatod több alkalommal, hogy valami nem stimmel a hüvelyflóráddal.

Nevezz be a Candida-csomagunkra, és szabadulj meg végleg a visszatérő hüvelygombától!